Latvijas ekonomika ES: tagad vai nekad?

8.septembrī Bauskas Valsts ģimnāzijas Baltajā zālē viesojās politiķi Inguna Sudraba (No sirds Latvijai), Atis Lejiņš (Vienotība), Alberts Kiršteins (VL-TB/LNNK), Rihards Melngailis (Latvijas Reģionu Apvienība) un Igors Pimenovs (Saskaņa), kuri diskutēja par 3 nozīmīgām tēmām – Latviju Eirozonā, Latvijas vietu ES vienotajā tirgū un Latviju kopš neatkarības iegūšanas globālajā tirgū. Diskusiju vadīja Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis. Pēc asām diskusijām politiķu starpā, skolēniem radās savi jautājumi. Tie bija labi argumentēti ar faktiem, kā arī personīgi. Jaunieši bija tik ieinteresēti politikā, ka paredzētais pasākuma ilgums nebija pietiekams, lai pievērstos katram jautājumam atsevišķi. To atzina arī  partijas ‘’No sirds Latvijai’’ deputāte Inguna Sudraba.

12.c klases skolnieks Roberts Gļauda politiķiem uzdeva daudziem Latvijas iedzīvotājiem interesējošu jautājumu, vai krīze viņuprāt ir beigusies, uz ko saņēma argumentētu atbildi.

12.a klases skolniece Monika Sokolovska, kura pēc vidusskolas absolvēšanas plāno turpināt mācības ārzemēs, izcēlās ar personiskas dabas jautājumu – kā iespējamie Saeimas deputāti pārliecinātu viņu pēc skolas absolvēšanas atgriezties Latvijā. Monika gan pēc pasākuma atzina, ka konkrētu atbildi uz savu jautājumu  tā arī nesaņēma, tomēr laiks tika pavadīts lietderīgi un rosināja pārdomas.

Pēc pasākuma oficiālās daļas kopā ar skolas politikas pulciņa ‘’Jaunie eiropieši’’ dalībniekiem un skolotāju Sarmīti Ābelnieci deputāti vienojās sarunās.

‘’Šodien tika apgāzts uzskats, ka jaunieši nav ieinteresēti politikā. Gluži pretēji varēja dzirdēt gudrus,argumentētus jautājumus. Pasākuma formāts gan nebija pietiekami atbilstošs,lai pievērstu vērību ikkatram jautājumam,tāpēc ar prieku viesotos šajā skolā vēl kādu reizi!’’ atzina Inguna Sudraba.

Kristīne Ivanauska (12.a)

FOTO no pasākuma skatīt sadaļā „ Galerija”