Neatkārtojamie mirkļi

Līdz novembra beigām Bauskas Valsts ģimnāzijas bibliotēkā būs apskatāma 10.a klases skolnieces Elīzas Stellas Štraumanes fotoizstāde ,,Mirkļi”.

Šī ir mākslinieces pirmā izstāde. Fotogrāfijās redzami brīži, kas bijuši nozīmīgi gan pašai, gan citiem cilvēkiem – ceļojumi, kāzas, skaisti notikumi ģimenē.

Elīza stāsta, ka sākusi fotografēt ar brāļa fotoaparātu, daudz mēģināja, uzlaboja, mācījās un eksperimentēja, un process iepatikās.

Idejas, ko un kā fotografēt rodas bieži. Elīzas ,,zelta stundas” ir agri rīti un vēlas pēcpusdienas.  Jaunā māksliniece fotografē gan dabas skatus, gan cilvēkus.

Draugi un ģimene ir ievērojuši viņas talantu, tādēļ Elīzai ir daudz pasūtijuma darbu. Viņa ir aicināta fotografēt arī kāzas un atklāj, ka tas nemaz nav viegli. Nedrīkst palaist garām nevienu jaunajam pārim nozīmīgu mirkli. Tomēr to darīt ir arī skaisti, un ir liels gandarījums, ja rezultāts patīk jaunlaulātajiem.

Elīza stāsta, ka vēlas attīstīt savu talantu fotomākslā, tomēr kā dzīves profesiju to neizvēlētos.

Izstādei ir daudz apmeklētāju, bija ieradušies arī meitenes klasesbiedri un audzinātāja Irēna Slesare – Koluža. Viņi sveica jauno mākslinieci ar ziediem un novērtēja fotogrāfijas kā izcilas, iedvesmojošas un dvēselei tīkamas.

 

 

Bauskas Valsts ģimnāzijas bibliotekāre

Dace Šķirpo