Atklāj fotoizstādi par godu māsām Tarvidām

Pagājušā gada 28.decembrī Bauskas Valsts ģimnāzijas bibliotēkā tika atklāta sporta skolotāja un fotogrāfa Ivara Prīša fotoizstāde ,,Ceļā uz Tokiju”. Tā veltīta skolas bijušajām skolniecēm, talantīgajām sportistēm, māsām Inesei un Jolantai Tarvidām.

Fotoizstādē aplūkojamas bildes no viņu sporta aktivitātēm, piedaloties 2016./2017.m.g. Bauskas novada jaunatnes olimpiādē, kuru organizēja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola, un bildes no meiteņu godināšanas pasākuma Bauskas novada domē, kad viņas atgriezās mājās no Pasaules čempionāta, kurā Inese Latvijai izcīnīja vēsturisko bronzas medaļu taekvondo.

Inese un Jolanta Tarvidas Latvijā ciemojās vien neilgu brīdi, lai pēc tam atkal dotos uz Vāciju, kur dzīvo un aktīvi trennējas. Tomēr viņas atrada laiku, lai atnāktu un piedalītos izstādes atklāšanā, kā arī pastāstītu par saviem sasniegumiem, mērķiem un darbu, kas jāiegulda, tos realizējot. Kopā ar meitām bija ieradusies arī viņu mamma Inga Tarvida.

Izstādes autors Ivars Prīsis teic, ka nosaukums tapis, vēlot meitenēm labus panākumus 2020.gada Vasaras olimpiskajās spēlēs, kuras notiks Tokijā, Japānā. Tām māsas jau tagad  aktīvi gatavojas. Vēl pirms Ineses un Jolantas ievērojamajiem panākumiem čempionātos, skolotājs jutis meiteņu lielo potenciālu sportā, tādēļ vēlējies veidot atsevišķu viņām veltītu izstādi. Sportistes labprāt piekrita fotosesijām, veidojusies laba sadarbība. Autors uzskata, ka tādēļ fotogrāfijas ir izdevušās, tajās uztvertas meiteņu emocijas – cīņasspars, prieks un lepnums par paveikto.

Izstādes autoru Ivaru Prīsi sveikt bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un skolas direktors Raimonds Žabovs. Tikties ar meitenēm vēlējās arī viņu bijušās klases audzinātājas Inese Karūsa, Iveta Slavīte un Vaira Karpiča. Viņas veltīja meitenēm labus vārdus, vēlēja panākumus.

Bibliotēkas viesu grāmatā Inese un Jolanta ierakstīja: ,,Liels paldies par ieguldīto darbu skolotājam Ivaram! Ļoti skaistas bildes! Paldies Bauskas Valsts ģimnāzijai, ka izaudzinājāt mūs!”

Lepojamies ar Inesi un Jolantu un vēlam meitenēm vēl daudz īpašu sasniegumu!

Izstāde skolas bibliotēkā būs apskatāma līdz š.g. 8.februārim

Bibliotekāres 

Dace Šķirpo,

Anda Žurevska – Āne