Spēles “JA TITAN” finālā iegūst 2.vietu

Foto no «Junior Achievement Latvija» albuma

30.janvārī RTU Rīgas Biznesa skolā noslēdzās Biznesa simulācijas spēles “JA TITAN” Latvijas čempionāta fināls, kurā piedalījās arī Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.c klases komanda “Censoņi” – Kārlis Banis, Einārs Lazdiņš un Paula Nikola Pūre.

Lai nonāktu līdz finālam bija jāizspēlē varākas kārtas. Novembra mēnesī notika 11 reģionālie čempionāti, kuros piedalījās 187 komandas. Janvārī 32 labākās komandas piedalījās spēles pusfināla kārtā, pēc kuras mūsu skolas komanda iekļuva 8 labāko vidū, kuras bija uzaicinātas uz spēles finālu.

Spēles mērķis ir apgūt ekonomiku un biznesa vadību, saistīt teorētiskās zināšanas ar praktisko pielietojumu. Spēles gaitā nākas veikt aprēķinus, analizēt datus un tirgus situāciju, pētīt konkurentu rīcību, pieņemt lēmumus par izmaksām, ražošanas apjomiem un ieguldījumiem attīstībā, piemēroties mainīgajiem tirgus apstākļiem.

Šogad spēles organizatori finālā bija sagādājuši pārsteigumu un tradicionālo septiņu periodu vietā nācās spēlēt divpadsmit periodus pa trīs minūtēm. Komanda “Censoņi”, saglabājot jau pusfinālā izmantoto stratēģiju, spēja piemēroties situācijas maiņai un visu spēles gaitu stabili noturējās otrajā vietā. Kad notika spēles stratēģiju prezentācijas, tad arī žūrija atzinīgi novērtēja komandas spēju piemēroties mainīgajiem apstākļiem un stabilitāti.

 

Rezultātā komanda “Censoņi” ieguva 2.vietu Biznesa simulācijas spēlē JA TITAN Latvijā. Pirmā vieta Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas komandai, 3.vieta Rīgas klasiskās ģimnāzijas komandai.

Ekonomikas skolotāja Inta Banka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lepojamies ar mūsu skolas jauniešiem!