Nejauši atklāts talants

Bauskas Valsts ģimnāzijas lietvedei Lienei Kārkliņai piemīt dabas dots talants, kas, nejauši atklāts, nu tapis par lielisku fotoizstādi ar nosaukumu ,,Pavasara simfonija”. Šobrīd tā apskatāma skolas bibliotēkas lasītavā.

2012.gadā Liene ir absolvējusi Bauskas Valsts ģimnāziju, pirms gada sāka šeit strādāt. Uzrunāta piedalīties ikgadējā skolotāju vaļasprieku izstādē, kas bibliotēkā notiek decembra mēnesī, viņa atklāja, ka aizraujas ar fotografēšanu. Nedaudzie foto, kurus Liene iesniedza izstādīšanai, uzrunāja lielu daļu bibliotēkas lasītāju. Kvalitāte, neparastums, detaļu smalkums un pāri visam – dabiskums ir tas, kas piešķir fotogrāfijām īpašu auru. Tās gribas skatīt vēl un vēlreiz. Tādēļ februāra un marta mēnesī bibliotēkas lasītāju acis priecēs divpadsmit brīnišķīgi pavasara fotoattēli, kas savā ziņā simbolizē arī mīlestību.

Lienes fotogrāfijās redzamas smalkas dabas nianses – pieneņpūka uz margrietiņas zieda, asni ar rasas lāsītēm, tauriņi ķiršu ziedos, kā arī mirkļi, kuros notvertas tuvo cilvēku nesamākslotās emocijas. Jāatzīmē, ka fotogrāfijas Liene neuzlabo ar datoru, visas krāsas ir dabiski dzīvīgas un izstaro vieglumu.

Lienei īpaši mīļa ir fotogrāfija ar vecvecākiem Modrīti un Juri, kurā viņi redzami ceriņziedu ielenkumā savā 50 gadu kāzu jubilejā. Mazmeita apbrīno viņu sirsnību un prasmi nodzīvot kopā tik ilgus gadus. Bibliotēkas lasītāji tika aicināti balsot par, viņuprāt, labāko foto, un tieši šī bilde ieguva pirmo vietu un visvairāk pozitīvu atsauksmju.

Īpaši izdevušās ir arī fotogrāfijas ar  māsas meitiņām – Kristu (6 gadi) un Karlīnu (2 gadi). Meitenes redzamas ziedu pļavā, notvertas mirklī, kad smaidot savā nodabā spēlējas.

 

To, ka Lienei ir talants fotografēt, atklājis tētis, tādēļ meita saņēmusi no viņa dāvanā jaunu, labu fotoaparātu. Liene teic, ka ir noskaņojuma cilvēks, viņas fotogrāfijas top neatkarīgi no laika apstākļiem – nav jābūt sarmotam ziemas rītam vai īpašam saulrietam, lai taptu bildes. Dabā Liene dodas, kad vēlas atpūsties, relaksēties, padomāt, un tad viņa spēj saskatīt tās mazās lietas, kuras ir fotogrāfijas vērtas. Bildes nekad netop pēc pasūtījuma, Liene pieļauj, ka tās nesanāktu tādas, kā viņa vēlas. Viņas vislielākais atbalsts un reizē arī kritiķis ir dzīvesdraugs Nauris, kurš iedvesmo jauniem veikumiem un iedrošina nepadoties, ja kaut kas nav veicies kā cerēts.

Izstādi apskatīt jau ieradušies daudzi apmeklētāji, arī Lienes mamma.  Viņa priecājas par meitas panākumiem un teic, ka nav daudz tādu cilvēku, kas spēj saskatīt tik sīkas dabas nianses – biti, kura nes putekšņus, krāsainu vaboli pienenes ziedā. Skolotāja Inta Banka atsauksmju grāmatā ierakstījusi: ,,Ar lielu prieku apskatīju arī otrās izstādes darbus. Tev ļoti izdodas dabas fotogrāfijas!”, 12.a klases skolniece Elīna Pole pauž savu sajūsmu: ,,Ļoti kvalitatīvas un dzīvīgas fotogrāfijas! Īpaši patika foto ar cilvēkiem. Tajās brīnišķīgi notvertas patiesas emocijas.” ,,Diena kļūst kļūst jaukāka, redzot šos darbus. Paldies par radīto skaistumu!”, raksta skolotāja Vaira Karpiča.

Vēlam vēl daudz radošu veikumu!

Bibliotekāres

 Dace Šķirpo,

Anda Žurevska – Āne