Vizīte pie prezidenta

Avots – Valsts prezidenta kanceleja

18. aprīļa pēcpusdienā patīkama uztraukuma pavadīti 37 Bauskas Valsts ģimnāzijas skolēni no 7. un 8. klasēm kopā ar vizuālās mākslas skolotāju Bruno Bahu un direktora vietnieci Marutu Lagzdiņu devās uz Rīgas pili. Vizītes mērķis– uzdāvināt prezidentam Raimondam Vējonim mācību stundās izveidotās galda spēles par godu Latvijas valsts simtgadei.

Avots – Valsts prezidenta kanceleja

Lielajā svinību zālē plkst.15.00 mūs svinīgi uzņēma Valsts prezidenta kancelejas darbinieki. Iesākumā skolotājs Bruno ar prezentācijas palīdzību iepazīstināja klātesošos, tostarp arī Valsts prezidentu, ar paveiktā projekta mērķiem, izaicinājumiem un parādīja video formā radošās aizkulises no mācību stundām, lai sniegtu ieskatu, par vizuālo mākslu Bauskas Valsts ģimnāzijā.

Kā papildus dāvanu prezidentam skolēni bija izveidojuši zīmējumus ar sirsnīgiem novēlējumiem, ko kopā ar mūsu skolas dāvanu pasniedzām prezidenta kungam.

Pēc oficiālās daļas sekoja visu galda spēļu spēlēšana, kurā ļoti aktivītu dalību ņēma pats prezidents un visi Valsts prezidenta kancelejas darbinieki.  Gaisā virmoja smaids, dinamika, pozitīvisms un azarts visas stundas garumā, iekams visas spēles nebija izspēlētas. Neviena galda spēle netika atstāta novārtā – pie katras komandas nemitīgi pulcējās interesenti, lai uzzinātu kaut ko vairāk par izveidoto un parunātos ar skolēniem klātienē. Kā atzina paši skolēni, tad klātienes pozitīvā aura kliedēja visu uztraukumu, kas vairāk pat bijis mēģinājuma laikā skolā (pirms došanās uz Rīgu izmēģinājām spēļu prezentēšanas procesu).

Avots – Valsts prezidenta kanceleja

Avots – Valsts prezidenta kanceleja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēc spēļu izspēlēšanas prezidents izvēlējās spēli, kura bija aizrāvusi viņu visvairāk – tā bija Elzas Vārnas, Paulas Kļaviņas, Hardija Mankeviča, Gustava Pļevoka (7.b klase) galda spēle “Četrītis”. Komanda bija šokā no emocijām, pārsteigums bērnu acīs bija neviltots – uzdāvināt savu spēli pašam prezidentam – tas nenotiek katru dienu.

Savukārt, 8.b klases pārstāves Laine Druviņa, Annija Ivanovska, Megija Biezā un Elīza Ripa kā arī  8.a klašu skolēni Markuss Jēkabsons, Matīss Čakšs, Henrijs Obolevičs spēja ieinteresēt Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjus ar savu dizaina produktu tik ļoti, ka arī viņu spēles palika Rīgas pilī uz palikšanu.

Pēc tam sekoja stundu ilga vizīte pa Rīgas pili, kurā ar gida palīdzību iepazināmies ar visām pils greznajām zālēm, to interjeru, gaiteņiem un slepenajām istabām. Apskatījām arī telpu, kur dzīvojis mūsu valsts pirmais prezidents J. Čakste.

Kopumā iedvesmojāmies no mūsu kopējās uzvaras un sapratām, ka sapņi piepildās, ja mērķtiecīgi strādā, lai tie īstenotos.

Personīgi vēlos pateikt paldies skolēniem par teicamo uzvedību pasākuma laikā, skolēnu vecākiem par atbalstu un palīdzēšanu skaisti “sapucēt” bērnus.  Paldies skolas direktora vietniecei Marutai par atbalstu un kopābūšanu, Bauskas novada Domei par piešķirto autobusu.

Uzskatu, ka Bauskas Valsts ģimnāziju un visu Bauskas novadu prezentējām godam. Bauska ir ne tikai vieta, kur augļus nes Zemgales līdzenums, bet šeit mīt arī ļoti talantīgi jaunieši, kuri nes un nesīs augļus visai Latvijai!

Skolotājs Bruno Bahs

Foto no pasākuma apskatāmi ŠEIT