Ceļš uz uzvaru konkursā “Enkurs 2018”

2018.gada 28.aprīlī Bauskas Valsts ģimnāzijas komanda “Devītais vilnis” ieguva 1.vietu Latvijas Jūrniecības konkursā “Enkurs 2018”.

Komandā startēja: Kārlis Banis 11.c, Krists Burkovskis 10.a, Viktors Priščenko 11.a, Ričards Rapševics 11.c, Sandijs Teihmanis-Auniņš 10.b, Juris Kluinis 11.c, Ralfs Piņķis 11.a, Aleksis Jočs 10.a, Einārs Lazdiņš 11.c, Artūrs Alksnis 10.b, Adrians Danoss 10.a.

2.maijā pie Bauskas Valsts ģimnāzijas mastā tika pacelts konkursa “Enkurs” karogs.

——————————————————————————————————————————————

Mūsu kopīgais ceļš uz uzvaru sākās martā, kad skolas direktors R.Žabovs uzrunāja mūs, 10. un 11. klases skolēnus, piedalīties Jūrniecības konkursā “Enkurs”. Protams, “veterāni”, 11.klases jaunieši, kas piedalījās arī pagājušajā gadā, piekrita nedomājot. Riskējām veidojot komandu, jo katrs esam unikāls un atšķirīgs, tādēļ nezinājām, vai spēsim kļūt par vienu veselu zobratu kopumu.

Taču bažām nebija pamata. Manā 11 gadu skolas pieredzē šis bija spilgtākais piemērs, kur savā starpā nepazīstami jaunieši spēj sanākt kopā un strādāt, būt saliedēti un dzīvot pēc moto: viens par visiem, visi par vienu.

Direktora moto: “Grūti mācībās, viegli kaujā”  lika mums pamatīgi pasvīst. Katru dienu tikāmies garajā pusdienu starpbrīdī, izvēloties par labu konkursa mācībām, ne pusdienām, katru otro dienu pēc stundām sējām mezglus, mācījāmies signālkarogus un Morzes kodu, karšu apzīmējumus, atlikām uz kartēm koordinātas – par to liels paldies Mārcim un Raivim Žaboviem. Izspēlējām medicīnas simulācijas situācijas, lai spētu orientēties dzīves neparedzamākajās situācijās – par to paldies Valdim Bajāram. Mūsu skolotāju un padomdevēju izvēlētā mācību taktika un gudrais padoms ļāva veiksmīgi startēt abās “Enkura” kārtās.

Pēc pusfināla 3.kārtas Bauska tika uzskatīta par komandu, kurai patīk aizstāvēt savu viedokli. Vislabāk tas izpaudās medicīnas un karšu koordinātu atlikšanas uzdevumā. Taču bijām pārliecināti un spējām argumentēt savu viedokli.

Pēc pirmās vietas iegūšanas pusfinālā, arī finālā tikām uzskatīti par vieniem no favorītiem.

Fināla stabilitāte, kārtējā sava viedokļa aizstāvēšana ļāva uzvarēt un ierindoties  pirmajā trijniekā. Fināla uzdevumi piepildīja “Enkura” pamatideju: bijām šeit ne tikai lai uzvarētu, bet arī lai mācītos.

Esmu gandarīts par komandas spēkiem, par skolēnu saliedētību. Visi komandas dalībnieki ieguldīja lielu darbu un pūles, tāpēc galveno balvu ir pelnījis ikkatrs.

Jāatceras, ka “Enkurs” nav tikai konkurss – tā ir sevis pilnveidošana, komandas saliedēšana, rakstura rūdīšana un izklaides iespēja.

Komandas kapteinis Kārlis Banis