“Jauno eiropiešu” panākumi Grobiņā

Pulciņa dalībnieki īsi pirms konkursa sākuma pie Grobiņas ģimnāzijas. Foto: Sarmīte Ābelniece

 

 

2018.gada 13.novembrī mūsu skolas politikas pulciņa “Jaunie eiropieši ” visjaunākā grupa devās uz Grobiņas ģimnāziju, lai piedalītos konkursā “Latvijai 100”. Grobiņas ģimnāzijas Eiropas klubs jau daudzus gadus rīko konkursus, kuri ir veltīti Latvijas vēsturei, un šo konkursu labi pazīst visā Kurzemē. Mēs piedalījāmies jau otro reizi. Vispirms mūsu komandai bija jāiztur pirmā kārta – ļoti daudz jautājumi par Latvijas vēstures 100 gadu notikumiem, atbildes bija jānosūta elektroniski.

Pulciņa dalībnieki konkursa laikā. Foto: Sarmīte Ābelniece

Pulciņa dalībnieki konkursa laikā. Foto: Sarmīte Ābelniece

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pēc tam ar lielu cerību gaidījām rezultātus, jo tikai 8 vislabāko atbilžu iesūtītāji tika uzaicināti uz otro kārtu. Izrādās, ka bijām 3.labākie un tad sākās gatavošanās otrajai kārtai. Vēlreiz atkārtojām un pārrunājām Latvijas vēstures notikumus un vēl – mums bija jāuzfilmē 4 minūšu garš video par noteiktu tēmu: Latvijas valsts dibināšana. Ar filmēšanu mums palīdzēja 11.b klases skolēns Kristers Čakāns, bet filmējās visi komandas dalībnieki: Luīze Burmistrova, Leolanda Nicmane, Nikolass Jansons, Kristers Kalējs un Dāvis Karļuks (8.a klase). Filmēšana notika mūsu skolas telpās 12.novembrī vairākos starpbrīžos un tajā var just mūsu skolas gaisotni. Mūsu sagatavoto video var apskatīt ŠEIT.

No Grobiņas atgriezāmies ar lielu prieku, jo otrajā kārtā ieguvām 2.vietu!

 Skolotāja Sarmīte Ābelniece

Komandas kapteinis Nikolass Jansons saņem balvu. Foto: Sarmīte Ābelniece