Muzikālais laimes rats

Viens no aktīvākajiem skolas pulciņiem ir mūzikas pulciņš. Kopā ar skolotāju meitenes dzied, uzstājas skolas koncertos un pasākumos, piedalās dažādos konkursos un pašas rīko muzikālas spēles. Līdz ar cītīgo darbu nāk arī panākumi. Jāņa Cimzes muzikālajā spēlē, kas norisinājās Rīgā, meiteņu komandai – 1. vieta. Arī mūsu skolā aktīvākās pulciņa dalībnieces – Katrīna Kazlauska, Lizete Zaļkalne, Patrīcija Rācenāja, Megija Miļūne, Keita Arta Kūmiņa, Luīze Straģe un Marta Tēraude rīkoja spēli – „ Muzikālais laimes rats”.

Spēle norisinājās 12. aprīlī un tajā piedalījās 7.-9. klašu skolēnu komandas. “Muzikālā laimes rata” mērķis ir iegūt jaunas zināšanas par dažādām mūzikas tēmām, parādīt komandas saliedētību, komandas spēku un vienkārši jautri un lietderīgi  kopā ar vienaudžiem pavadīt laiku. Spēlē bija trīs kārtas. Katrā kārtā visu komandu pārstāvji grieza laimes ratu un kopā ar komandu atbildēja uz doto jautājumu vai izpildīja praktisko uzdevumu. Jautājumi un uzdevumi bija par tēmām- komponisti, pazīstami skaņdarbi, muzikālu jēdzienu attēlošana un citi ar mūziku saistīti temati.  Lai atpūstos un iegūtu spēku nākamajai  kārtai, komandām bija jāizpilda radošais uzdevums, kas lika padomāt plašāk un nedaudz pafantazēt, kā arī sadarboties ar grupas biedriem. Spēles noslēgumā Katrīna Kazlauska, kas bija arī pasākuma galvenā “runas balss”, izpildīja divas dziesmas, kas uzmundrināja konkursantus pēc garās domāšanas.

Komandas, kam vislabāk veicās šajā muzikālā rata spēlē bija – 7.b, 8.a/8.c, 9.a un 9.c komandas, bet rīkotāju simpātijas izpelnījās 9.c klases komanda “Četri Brazuļi”- Arnita, Daniels, Elīza un Raimonds. Šī spēle bija interesanta pieredze gan skolēniem, gan mūzikas pulciņa meitenēm un skolotājai.

Paldies par lielo atsaucību un liels paldies mūzikas skolotājai Lindai Razalinskai par ideju! Cerams, ka spēle kļūs par skolas tradīciju, ka katru gadu satiksimies, lai pārbaudītu zināšanas mūzikā!